بیوگرافی هنرمندان

بیوگرافی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه منتخب ترامپ

بیوگرافی رکس تیلرسون
نوشته شده توسط شیما

بیوگرافی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه منتخب ترامپ

رکس تیلرسون رئیس هیئت مدیره، رئیس، و مدیر ارشد اجرایی ابرشرکت اکسان‌موبیل، پنجمین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

رکس تیلرسون زاده ۲۳ مارس ۱۹۵۲ در ویچیتا فالز، تگزاس می باشد.

به گزارش NBC News در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۶، رئیس جمهور منتخب دونالد ترامپ، تیلرسون را به عنوان گزینهٔ خود برای ۶۹مین وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا انتخاب کرده است.

اوایل زندگی

تیلرسون در ۲۳ مارس ۱۹۵۲ در ویچیتا فالز، تگزاس متولد شد. او در سال ۱۹۶۵ حایز رتبهٔ پیشگاهنگ عقاب شد.در سال ۱۹۷۰، او از دبیرستان هانتسویل در هانتسویل، تگزاس فارغ‌التحصیل شد. او مدرک کارشناسی خود را در مهندسی عمران از دانشگاه تگزاس در آستین در سال ۱۹۷۵ دریافت کرد.حین حضور در دانشگاه تگزاس آستین، او در سال ۲۰۰۶ به عنوان فارغ‌التحصیل ممتاز مهندسی معرفی شد.

بیوگرافی رکس تیلرسون

فعالیت حرفه‌ای

تیلرسون، در سال ۲۰۰۶ در پی بازنشستگی مدیرعامل سابق اکسان‌موبیل، لی ریموند، به این سمت منصوب شد. شرکت اکسان موبیل، در دوران رهبری تیلرسون، رشد چشمگیری را تجربه کرد و هم‌اینک، به‌عنوان بزرگترین شرکت جهان بر پایه میزان درآمد سالیانه، به‌شمار می‌آید.

حضور در سیاست

در ۵ دسامبر ۲۰۱۶ گمانه‌زنی‌هایی مطرح شد دربارهٔ این که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، تیلرسون را به عنوان یکی از گزینه‌ها برای وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته است. در ۹ دسامبر افرادی از نزدیکان ترامپ که در تیم انتقال دولت هستند گفتند که تیلرسون به صدر فهرست گزینه‌های مورد نظر برای وزارت خارجه آمریکا رسیده و احتمال معرفی او از کسانی مثل میت رامنی و دیوید پترائوس هم بیشتر شده است.

درباره نویسنده

شیما

دیدگاهتان را بنویسید

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.