بیوگرافی هنرمندان فرهنگ و هنر

عکس و بیوگرافی لیلا عراقیان طراح پل طبیعت تهران

بیوگرافی لیلا عراقیان
نوشته شده توسط شیما

عکس و بیوگرافی لیلا عراقیان طراح پل طبیعت تهران

لیلا عراقیان متولد ۱۳۶۲ در تهران، معمار است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته معماری از دانشگاه شهید بهشتی و فوق لیسانس معماری از دانشگاه کانادا است او بخاطر طراحی پل طبیعت در تهران مشهور شده است.

اوایل سال ۸۸ بود که شهرداری تهران یک مسابقه جالب طراحی سازه ترتیب داد. موضوع این مسابقه این بود که شرکت کنندگان باید در مرحله اول یک ایده برای طراحی یک پل می دادند اما چه پلی ؟ پلی که تنها وظیفه آن ایجاد مسیر عبور نباشد، پلی که در واقع خودش وسیله ای برای تفریح مردم باشد.

طراحی و آماده سازی پل طبیعت تهران

از بین ۴ ایده که به فینال رفت طرح لیلا عراقیان انتخاب شد.

این پروژه در طی چهار سال و با همت صدها نفر از مهندستان اماده شد، آن زمان ۲۵ سالم بود. وقتی‌که برنده شدیم ۲۶ ساله بودم و تا ۲۷ سالگی درگیر طرح بودم.

این فرمی نبود که من به‌ تنهایی به آن رسیده باشم. یک کار تیمی بود. مهندس بهزادی و سحر یاسایی هم در زمینه همکار من بودند و فکر هر سه ما بود که برنده شد.

شهرت

این پل ۲۷۰ متری که ۲ هزار تن وزن دارد.

دو بوستان تهران را بر فراز بزرگراه مدرس به هم وصل می کند پل طبیعت جایزه های داخلی زیادی گرفت اما پس از جایزه بین المللی آرکیتایزر +A بود که عراقیان تیتر رسانه های داخلی و خارجی شد.

در ایران او را برنده «معتبرترین جایزه معماری جهان» اعلام کردند.

بیوگرافی لیلا عراقیان

اسکیس پل طبیعت لیلا عراقیان تاسیس شرکت + وضع مالی

۲۲ سالگی شرکت سازه های پارچه ای را به همراه مهندس بهزادی تاسیس کرد.

با سرمایه ای حداقل : « خیلی ها فکر می کنند امروز وضع ما عالی است ولی همین الان هم کلی طلب وصول نشده داریم.» تاسیس شرکت در ۲۲ سالگی و طراحی یکی از مهم ترین پل های تهران چند سال بعد از آن اتفاق افتاد.

ازدواج

راستش تا به حال کسی را ندیدم که مطمئن باشم می توانم بقیه عمرم را با او زندگی کنم.

علاوه بر این، در چهار سال گذشته بین ایران و کانادا در رفت و آمد بوده ام و خیلی وقت نداشتم. معمولا هم کسی نمی خواهد با کسی که تکلیفش معلوم نیست، وارد رابطه شود.

فعالیت بین المللی لیلا عراقیان

لیلا عراقیان در بازسازی پوشش پارچه‌ای سقف و نمای استادیوم بی‌ سی پلیس در ونکوور، کانادا که توسط شرکت آلمانی هایتکس تنستایل استراکچرز انجام شد، به عنوان دستیار فنی فعالیت داشته است.

جوایز

لیلا عراقیان در مسابقه طراحی فضاهای ورزشی، دومین کنفرانس سازه و معماری ۱۳۹۰ برنده جایزه دوم شد و همچنین در مسابقه کوشک جهانی به همراه بابک رستمیان و علیرضا برهانی رتبه دوم را کسب نمود.

درباره نویسنده

شیما

دیدگاهتان را بنویسید

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.